Namioty ekspresowe nazywane też halami namiotowymi, ze względu na duże rozmiary, stanowią budżetową alternatywę dla tradycyjnych hal murowanych. Mogą być wykorzystywane przez cały rok lub sezonowo. Stosowane są jako przestrzenie rolnicze, magazynowe, a także jako hale obiektów sportowych (np. jako osłona dla lodowiska). Niski koszt wzniesienia konstrukcji sprawia, że tego typu namioty ekspresowe stają się coraz bardziej popularne. Jakie jeszcze zalety płyną ze stosowania hal namiotowych?
Zalety dużego namiotu ekspresowego
Namioty ekspresowe mają wiele zalet, do których należy niski koszt i krótki czas wzniesienia konstrukcji. Poza tym w przeciwieństwie do murowanych budynków, nie wymagają specjalnych pozwoleń wynikających z prawa budowlanego. Jest to oczywiście duże ułatwienie dla wielu inwestorów. Duży namiot ekspresowy możemy użytkować w sezonie zimowym, a po tym czasie z łatwością zdemontować lub przenieść całą konstrukcję w inne miejsce. Dlatego z tego typu rozwiązania często korzystają osoby prywatne i firmy organizujące sezonowe obiekty sportowe, w tym również lodowiska (m.in. na boiskach, głównych placach w mieście). Po sezonie namiot można z łatwością zdemontować, dzięki czemu ta sama powierzchnia w sezonie letnim może być wykorzystywana w innych celach.
Sportowy namiot ekspresowy
Namiot ekspresowy przeznaczony na lodowisko może mieć różne wymiary, dzięki czemu można wybrać model odpowiedni do powierzchni danej płyty lodowiska. Jego powłoka jest odporna na działanie wiatru, śniegu i deszczu, dlatego stanowi znakomitą ochronę dla osób, które znajdują się wewnątrz. Tego typu konstrukcja może pełnić funkcję hali do użytkowania w ciągu sezonu lub przez cały rok. Kolejną zaletą jest możliwość postawienia we wnętrzu namiotu trybun i wydzielenia sekcji magazynowej (np. na wypożyczalnię łyżew). Możliwość zakupu namiotu o różnych rozmiarach pozwala również wygospodarować w nim miejsce na szatnię i prysznice. Ze względu na swe zalety, duży namiot ekspresowy stanowi niskobudżetową i funkcjonalną alternatywę dla hal murowanych.
Funkcjonalne i lekkie zadaszenie lodowiska
Namiot ekspresowy pod lodowisko najczęściej jest obiektem sezonowym, dlatego ważny jest jego szybki, łatwy montaż i demontaż. Lekka i solidna konstrukcja, na której znajduje się poszycie, może służyć bezpiecznie przez wiele sezonów zimowych. Szkielet wykonany jest z aluminium lub stali zabezpieczonej przed korozją specjalnym lakierem bądź przez ocynkowanie. Natomiast poszycie wytwarzane jest z materiału odpornego na wilgoć, ciężar śniegu i silne podmuchy wiatru, dlatego zapewnia odpowiednią ochronę dla osób korzystających z lodowiska. Kolejną zaletą hal namiotowych pod lodowisko jest niski koszt ich utrzymania. Poza tym konstrukcję namiotu można wznieść w dowolnym miejscu, w którym ma powstać lodowisko.
Duży namiot ekspresowy to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych hal sportowych. Na rynku dostępne są namioty w różnych wariantach, dlatego można je dopasować do konkretnych potrzeb lodowiska (np. odmienne typy drzwi, okien, oświetlenia i systemów wentylacyjnych). Lodowiska to najczęściej obiekty sezonowe, które wiosną powinny być zdemontowane. Dlatego duże namioty ekspresowe są w takim przypadku właściwym rozwiązaniem. Niski koszt wzniesienia konstrukcji oraz nieograniczone możliwości zmiany jej lokalizacji to jedne z wielu zalet, które przemawiają za tego typu wyborem. Na koniec warto nadmienić, że namioty przeznaczone pod lodowiska mogą być również wykorzystane do innych celów, jako forma ochrony przed deszczem i wiatrem.
źródło: dascompany.com
Więcej artykułów
Cennik okien PCV (i nie tylko) – co i jak go kształtuje?
Wzmacnianie integralności konstrukcyjnej: Siła kotw chemicznych
Jak kupić farby na ścianę o nietypowych kolorach?